WARSZTATY PRZYRODNICZE

Żyjemy w świecie pełnym chaosu, pozbawionym pewnych związków a poznanie i doświadczenie przyrody w działaniu daje taką możliwość by na otaczający nas świat spojrzeć jak na super działający mechanizm. Trzeba tylko temu się przyjrzeć by zrozumieć.
Pewne chińskie przysłowie mówi „Powiedz mi a zapomnę, pokaż a zapamiętam, pozwól wziąć udział , a zrozumiem”. I to jest właśnie droga by człowiek, czy to młody czy to już trochę dojrzalszy przez swoje własne doświadczenie wykształcił w sobie „zmysł środowiska” tylko to wyzwoli w nim procesy prowadzące do osiągnięcia świadomości ekologicznej. Środowisko należy przeżyć i doświadczyć jako zasługującą na ochronę przestrzeń życiową, natomiast przyjazne dla otoczenia zachowanie powinno się wykształcić jako oczywista nie wymuszona postawa. Zbliżenie się do przyrody wymaga czasu, wolnego czas. Prawdziwego związku trzeba chcieć i go pielęgnować. Odnosi się to zarówno do relacji międzyludzkich jak i kontaktu z przyrodą. Przez udział w proponowanych przez nas warsztatach, na których uczestnicy doświadczają przyrody w działaniu można doświadczyć radości, z tego co dzieje się tu i teraz, a to pozwala na wyciszenie i czerpanie radości z otaczającego nas świata.
Warsztaty organizuje 
mgr inż. Joanna Króliczak
Pracownik Katedry Biochemii i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z wykształcenia mgr inż. Biotechnologii . Przez kilka lat pracowała w Centrum Zachowania Różnorodność Biologicznej PAN w Ogrodzie Botanicznym w Warszawie. Posiada dyplom ukończenia studiów podyplomowych – specjalność Przygotowanie Pedagogiczne. Szeroko pojęte zamiłowanie do wszystkiego co ożywione jest jej bardzo bliskie. Miejsce działania Miejsce Twórczej Aktywnosci_Dąbrówka oraz Miejsce Twórczej Aktywności_Kosobudki